Párnický rybár

Diskusné fórum
    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 195.91.---.--- 
dátum: 03.09.2017 17:37:49

Dnes 1.9.2017 sa na Párnických jazerách konala brigáda na trhanie tráv . Vodné rastlinstvo sme trhali na jazere č. 11 .
Za pomoci traktora s navijákom sme dokázali vyčistiť plochu vzdialenú cca 50 metrov od brehu ( na dĺžku jazera ) . Trávu sme trhali najprv pozváranov železnou konštrukciou , ktorá "rýlovala" dno jazera , tým sme narušili korene trávy, neskôr sme za naviják s oceľovým lanom zapriahli čepeľ z vodnej kosačky. Bolo to skutočne fyzicky veľmi náročné a veľmi špinavá robota . Z vody sme vytiahli niekoľko stoviek kilogramov vodných tráv, no raz toľko trávy ostalo plávať na hladine.
Keby nás prišlo na brigádu viac , vedela by sa robota lepšie rozložiť . Štyria na člne , jeden v traktore , dvaja pri navijáku a ostatní by z druhého a tretieho člnu hrabličkovali potrhanú trávu z hladiny.
Ale na brigádu sme prišli len piati , z toho jeden člen ani nepatril do našej miestnej organizácie , ale prišiel pomôcť až z Ružomberka.
Takže dno jazera je prerýľované ale na hladine ostalo plávať ešte raz toľko trávy. Spolieham sa na to, že nám s tým trošku pomôže aj vietor, ktorý plávajúcu trávu nafúka ku brehom jazera , potom ju bude stačiť len hrablami povyberať na breh. Ale to už necháme na budúcu brigádu, ak ju vôbec budem organizovať , keďže evidentne nie je o takúto brigádu záujem.

Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým , ktorí prišli pomôcť na brigádu.
Jan Bruncko - si naozaj neuveriteľný človek, ďakujem veľmi pekne za vybavenie traktora , brány a ďalších milión vecí

Vladimír Šurab - taktiež veľká vďaka za ochotu prísť sa ku nám pozrieť z Ružomberka .

S pozdravom Tibor Ferjančík

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 195.91.---.--- 
dátum: 30.08.2017 09:40:39

Vážení športoví priatelia, rybári !

Od dnes 29.8.2017 sú na Párnických jazerách osadené tri oznamy . Pri vstupe na jazerá od obce Párnica ( na plote ) , ďalej na tabuli označujúcej revír Štrkovisko Párnica a tretí oznam je priamo vedľa cesty pri jazere č. 11 . Tieto oznamy sú schválené hlavným hospodárom !

Takže výhovorky , že ste o brigáde nevedeli budú zbytočné.

Všetkých rybárov chcem veľmi pekne poprosiť, aby tieto dva termíny nelovili ryby na jazere č. 11 a 12

S pozdravom Tibor Ferjančík

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 195.91.---.--- 
dátum: 26.08.2017 22:29:55

Dňa 1.9. a 16.9.2017 sa bude konať brigáda na trhanie a kosenie vodného rastlinstva v Párnici na jazere č. 12 ( zatiaľ som dal len dva termíny , ak by bol veľký záujem o takúto brigádu a bude mať brigáda pozitívne následky , tak ešte pridám ďalšie termíny )...

Takže 1.9.2017 sa stretneme pri jazere č. 8 o 08:00 hod.

Treba si doniesť : pracovné rukavice, vhodnú obuv, podľa možností hrable, laná, rôzne háky, kosy, proste hocičo čím sa dá vytrhať tráva z dna jazera, kto by bol ochotný a má možnosť doniesť aj čln.
Ak by bolo nepriaznivé počasie, tak sa dohodneme na mieste či sa bude brigáda konať alebo nie. Ak sú nejaké otázky, návrhy , nápady , kľudne ma kontaktujte na telefónne číslo 0904288083
S pozdravom Tibor Ferjančík

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 195.91.---.--- 
dátum: 22.08.2017 22:56:00

Vážení športoví priatelia , rybári !
Vy, ktorí navštevujete rybársky revír 3-4170 ste si nemohli nevšimnúť vodné rastlinstvo , ktorému sa výnimočne darí na našich vodných plochách, hlavne na jazerách po pravej strane ( konkrétne jazero č. 10, 11, 12, 13 atď. ) ... Napadlo mi, skúsiť zorganizovať brigádu na vytrhanie alebo kosenie tráv za pomoci člnov , prípadne ťahanie brány lanom buď autom alebo traktorom, kosenie pod vodnou hladinou alebo niečo podobné... Podľa počtu záujemcov by som si vedel rozplánovať o ktoré jazero konkrétne by sa jednalo, kedy by sa brigáda konala, a kto by vedel akou technikou pomôcť.
Ak má niekto nejaké návrhy , určite si rád vypočujem aj váš názor , radu , hocičo čo pomôže, viac hláv viac rozumu. Celý návrh bude samozrejme predložený hlavnému hospodárovi . Kto má chuť skúsiť niečo , čo tuším kedysi dávno organizoval Martin Hubinák , nech sa mi ozve buď telefonicky alebo formou sms 0904288083 :) .
Ešte chcem dodať toľko : Opäť sa blíži zima. Nechcem nič privolávať , ale vytrhanie tráv môže dopomôcť k tomu, aby sa pod ľadom netvorilo také obrovské množstvo jedovatých plynov a aby nám tento rok ryba zimovala kľudnejšie ako ten minulý, respektíve ešte tento rok.
Chcem to skúsiť , aj keby som to mal urobiť sám ! Na jazere č. 10 sa tento rok skúsila aplikovať baktéria, na výsledok si ešte chvíľku počkáme. Ale popri čakaní skúsme dať do poriadku druhé jazero ... Kto by mal vážny záujem,nech ma kontaktuje.

S pozdravom Tibor Ferjančík

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 195.91.---.--- 
dátum: 24.03.2017 23:43:12

Zajtra budú do Párnických jazier , konkrétne do revíru 3-2620 osadené hniezda na výter Zúbača . Jedná sa o jazerá pod kolajnicami ( budúce CHaP ) , ďalej obidve jazierka pod rúrami ( jedno to menšie aj to väčšie pod ním ) , ďalej na hlavnej kose a taktiež pár by sme ich chceli osadiť aj od Párnickej strany ( elektrikárske miesto, smerom až ku výpustu ) . Týmto by som vás chcel všetkých veľmi pekne poprosiť , aby ste s týmito hniezdami nemanipulovali , nevyberali ich z vody , nepremiestňovali alebo hocijakým iným spôsobom neničili alebo rušili výter Zubáča . Robíme to pre vás všetkých , skutočne sa snažíme . Dva roky po sebe sa nám na tieto hniezda nevytrelo nič , ale aj napriek tomu to budeme skúšať aj naďalej !!! Každý rok to skúšame osádzať na iné miesta , do inej hĺbkz , iným spôsobom to pokladáme na dno , používame iné materiály a v mene všetkých hospodárov pevne veríme , že sa nám raz podarí trafiť klinec po hlavičke a že to vyjde ! Hniezda budú samozrejme ozančené buď PET flašami , alebo prírodným materiálom , konkrétne drevom ...
Petrov zdar !

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 77.234.---.--- 
dátum: 12.02.2017 00:21:48

Na dnešnej brigáde v Párnici sa zúčastnilo 18 ľudí . Skutočne som veľmi rád , že sa počet brigádnikov mierne zvýšil . Predpokladám , že zásluhu na tom bude mať nový systém oboznamovania ľudí s dátumom konania brigád , konkrétne rozposielanie e-mailov , sms správ ale aj vyvesenie oznamu na oficiálnej stránke www.mosrzkubin.wbl.sk ( Ďakujem Martin Hubinák ) . Prepilovali sme ľady na revíri 3-4170 ( všetky jazerá ) aj na 3-2620 . Dnes sme dali pílam poriadne zabrať . Hrúbka ľadu dosahovala od 35 do 41 cm . Staré diery sme zväčšovali o troj až štvornásobok svojej veľkosti , to znamená , že sa pílili úplne nové hrany vetracieho otvoru do neprepilovaného ľadu . Z piatich píl dokázali iba dve píly prepíliť celú hrúbku neprepilovaného ľadu , ostatné píly mali Bohužiaľ krátke lišty ... Ľadová vrstva sa ani po miernom oteplení neroztopila ani o centimeter . Zajtra by mali byť cez deň opäť plusové teploty , takže ľadová srieň čo vznikne na dierach cez noc sa určite roztopí a diery budú celý deň vetrať . Pribudlo veľa nových dier veľkých rozmerov , takže to zas o niečo viac vyvetrá . Ďakujem všetkým zúčastnením za spoluprácu - Peter Chomistek, František Bachman, Michal Sárený, Richard Macko, Patrik Macko, Miroslav Chomistek, Marián Balko, Matej Lacko, Roman Ferančík, Marián Štúr, Michal Hábek, Miroslav Macek, Roman Teluch, Mário Štubendek, František Ferjančík, Ján Bujna a Jaroslav Fenik .

Termín budúcej brigády dám vopred vedieť , všetko záleží na počasí ...
Bližšie info : 0904 288 083

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 217.31.---.--- 
dátum: 07.02.2017 16:49:48

Dňa 11.2.2017 sa bude konať brigáda na pílenie ľadov v Párnici, náradie : motorové píly, laná, pracovné rukavice, sekery, lopaty, podberáky. Doporučujem zobrať si náhradné oblečenie a pevnú nepremokavú obuv. Stretneme sa pri jazere č. 7 o 07:45 hod. . V prípade nepriaznivej hrúbky ľadu sa brigáda zruší !

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 217.31.---.--- 
dátum: 05.02.2017 09:28:18

Dňa 04.02.2017 sa konala brigáda na pílenie ľadov , ktorej sa zúčastnilo 10 ľudí . Hneď ráno sme sa rozdelili na 3 skupiny . Dve skupiny prepiľovali ľady na revíri 3-4170 a jedna skupina išla na revír 3-2620 . Konečne sa stihli prepíliť všetky jazerá a celý revír 3-2620 , čo sa doteraz kôli nedostatku času a ľudí nestíhalo . Aj napriek otepleniu sa ľadová vrstva neroztopila ani o centimeter . Ľad má stále hrúbku 31 cm . Aspoň jedno pozitívum - po vypílení vetracieho otvoru nám diery nezamŕzali vďaka plusovým teplotám , takže diery budú vetrať až kým sa vonkajšia teplota zas nedostane pod bod mrazu . V zamrznutých dierach sme opäť nachádzali uhynuté ryby , tým sa percento úhynu po včerajšku zas o niečo zdvihlo . No ešte sa nevzdávame a budeme sa snažiť do poslednej chvíle zachrániť aspoň to , čo nám v rybníkoch ešte ostalo živé ... ´Veľká vďaka za pomoc všetkým zúčastnením - Smolka Jozef , Mihálik Miroslav , Hábek Michal , Balko Marián , Ferančík Roman , Janotík Peter , Kurnota Marián , Luka Jozef a Marek Mäsiar . O dátume budúcej brigády vás budem informovať , všetko záleží od počasia ... Petrov zdar !

    
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 77.234.---.--- 
dátum: 29.01.2017 22:58:10

Dňa 04.02.2017 od 08:00 hod. sa bude konať ďaľšia brigáda na pílenie ľadov v Párnici .
Stretnutie pri jazere č. 7 .
Doporučujem si zobrať náhradné oblečenie a pevnú nepremokavú obuv .
Náradie : motorové píly , sekery , laná , lopaty , pracovné rukavice .
Bližšie info : 0904 288 083 , s pozdravom Ferjančík Tibor


  Re:  
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 77.234.---.--- 
dátum: 29.01.2017 22:57:41

Reakcia na príspevok od "Alfi"Foto z párnice. Kto vie čo bude na jar pod ľadom.

http://parnickyrybar.weblahko.sk/Dolnokubinsky-rybar82.html
Ďakujem Alfi za zverejnenie ... Trochu nám to začína v Párnici hynúť , ale NEVZDÁVAME SA !!!

    
napísal(a):: Alfi
email:    IP: 217.31.---.--- 
dátum: 29.01.2017 17:22:24

Foto z párnice. Kto vie čo bude na jar pod ľadom.

http://parnickyrybar.weblahko.sk/Dolnokubinsky-rybar82.html

  Brigády - Párnické jazerá  
napísal(a):: Tibor Ferjančík
email:    IP: 77.234.---.--- 
dátum: 24.01.2017 17:23:51

Dňa 28.1.2017 aj 29.01.2017 od 08:00 hod. bude brigáda na pílenie ľadov v Párnici a taktiež by som chcel naniesť vrstvu vápna na niektoré jazerá , preto by bolo dobré , keby sa našiel niekto kto má auto s guľou a keby nás prišlo na brigádu väčší počet . Vozík by mal byť požičaný od organizácie . Preto pekne prosím , kto by bol ochotný odviesť vápno na vozíku z Kubína do Párnice - benzín sa preplatí . Nech mi dá čo najskôr vedieť 0904 288 083 moje tel. číslo. Náradie : sekery, motorové píly, lano, lopaty . Doporučujem zobrať si náhradné oblečenie. Stretnutie pri jazere č. 7


Nový príspevok
nick
 
predmet
 
email    
text
    
173-4osem  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.

TOPlist